„liminal 2″

avatar - News - 28/10/2018

„liminal 2″ to kontynuacja projektu muzycznego jónsiego, alexa somersa i paula corleya, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu. w drugiej części usłyszymy zremiksowane (nadal w ambientowej odsłonie) utwory m. in. jónsiego, julianny barwick, alexa somersa.

miłego słuchania!

sigur rós jako duet + jónsi na festiwalu davida lyncha

avatar - News - 11/10/2018

jak już pewnie większość z was wie, od początku tego miesiąca sigur rós to duet (informowaliśmy was na naszym facebookowym profilu).  powodem takiego stanu rzeczy jest przyjęcie przez zespół rezygnacji orriego, po tym jak w sieci i prasie pojawiło się bardzo poważne oskarżenie wobec jego osoby.

natomiast 13 i 14 października, podczas festival of disruption organizowanego przez davida lyncha, jónsi, alex somers i paul corley zaprezentują swój ambientowy „liminal

 

 

„liminal”

avatar - News - 09/05/2018

„ambient”, „nieskończoność”, „oddychający ekosystem”, „zacieranie granic pomiędzy tym co było, a tym co ma nadejść pod względem muzycznym”,… wszystko to kryje się pod jednym wyrazem „liminal” – owocem współpracy jónsiego, alexa somersa oraz paula corleya.

sigur rós na record store day 2018

avatar - News - 07/03/2018

 zespół wydaje serię czterech limitowanych edycji albumów winylowych z okazji record store day (21 kwietnia). za oprawę wizualną odpowiada islandzka artystka sigga bjorg. każdy z albumów w nakładzie 1000 egzemplarzy.

record-store-day-2018-1024x253

1. „route one”- sigur rós
2. „liminal remixes” – sigur rós
3. „untitled” – alex somers
4. „all animals” – jónsi & alex

więcej informacji na stronie oficjalnej zespołu.

norður og niður festival – w obiektywie agaty skupniewicz

avatar - News - 01/03/2018

jeśli mieliście okazję uczestniczyć w ubiegłorocznym festiwalu norður og niður, to jesteście szczęśliwcami. tym wszystkim, którzy jednak nie mogli wziąć udziału w przedsięwzięciu organizowanym przez sigur rós pozostają nagrania i zdjęcia. portal muzykaislandzka.pl podzielił się właśnie fotografiami z festiwalowych wydarzeń. ich autorką jest artystka wizualna i multimedialna, fotograf – agata skupniewicz. zdjęcia, które możecie zobaczyć łączy jedno – ukazują skrzyżowanie dziedzin sztuki w brzmieniu dźwięków sigur rós.

agata skupniewicz – ur. w 1990 r. w toruniu, artystka wizualna i multimedialna, fotograf, podróżnik. dyplom w pracowni grafiki multimedialnej wydziału sztuk pięknych umk w toruniu, liczne wystawy indywidualne, zbiorowe, przeglądy i festiwale filmowe w polsce (m.in. warszawa, kraków, gdańsk, poznań), hiszpanii, belgii, rumunii, argentynie, kolumbii. dwukrotna stypendystka ministra edukacji i szkolnictwa wyższego oraz miasta torunia. więcej o autorce na jej stronie internetowej – www.hideouts.pl.

cała galeria zdjęć na muzykaislandzka.pl

sigur-ros.art.pl - polska strona fanów Sigur Rós | kontakt: bartek@sigur-ros.art.pl